W dzielnicy Wola w Warszawie odbędzie się szósta edycja BETTER TOGETHER – Dzielnicowe spotkania piłkarskie na Woli. Ideą tych spotkań jest zaproszenie dzieci, które w swoich klubach nie grają za często, bądź są pomijane. Chcemy w ten sposób przybliżyć, że piłka nożna może być grą wszystkich bez względu na umiejętności i predyspozycje. To idea, która zbliża i daje komfort do zabawy w piłkę nożną.

BETTER TOGETHER

By zmniejszyć różnice między zawodnikami, uczestnicy będą grali w kolorowych znacznikach dedykowanych do turnieju w celu nawiązania, że choć pochodzimy z różnych klubów, czy rejonów, to bawimy się razem. To także ma podkreślić, że dostęp do piłki nożnej jest równy dla każdego.

Podczas ostatniego spotkania piłkarskiego w rundzie wiosennej, przewidziane są drobne pamiątki, medale i puchary dla drużyn.

W trakcie spotkań piłkarskich, trenerów, rodziców i opiekunów obowiązują zasady, które mają pozwolić dzieciom grać i się bawić. Droga zostania piłkarzem jest długa i kręta, a w dzisiejszym świecie trzeba korzystać z każdego pozytywnego bodźca, które wyciągnie dziecko z domu, czy z przed różnego rodzaju elektroniki, by korzystać z poznawania świata. Dlatego też staramy się aktywizować dzieci nie tylko do gry, ale także do rzeczy około turniejowych. Sędziami będą zawodnicy starszych roczników, którzy będą stawiali pierwsze kroki. Opiekować się nimi będzie Sędzia piłkarski, który będzie ich szkolił. Do tej zabawy zapraszamy każdego, nawet z innego klubu, który by chciał w tej inicjatywie uczestniczyć. Jedyne co jest potrzebne to gwizdek.

Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa i Dzielnica Wola

Organizator: Akademia Młodego Piłkarza GOOL