Dzieci są bardziej aktywne fizycznie i mniej czasu spędzają przed telewizorem czy komputerem, jeśli ich rodzice uprawiają sporty zespołowe – tak wynika z badań, o których informuje pismo „Health Psychology”.

Naukowcy z Baylor College of Medicine i Uniwersytetu Duke’a, przeanalizowali grupę 681 rodziców i 433 dzieci z 12 szkół w Houston. Zaobserwowano, że rodzice bardziej aktywnych dzieci sami uprawiają sport i starają się zachęcać do niego potomstwo. Co ciekawe, poziom aktywności dziewczynek był większy tylko wtedy, gdy rodzice preferowali sporty zespołowe, podczas gdy w przypadku chłopców nie miało większego znaczenia, czy był to sport zespołowy, czy też indywidualny.

Program Akademii Młodego Piłkarza GOOL, to nie tylko szkolenie dzieci i młodzieży – choć to jest dla nas najważniejsze – to stworzyliśmy dla naszych rodziców także program Aktywny Rodzic.

Dla naszej Akademii najważniejsza jest szeroko pojęta integracja pomiędzy:

  • Rodzicem – Trenerem – Dzieckiem
  • Trener – kieruję się zasadą PKP – POKAŻ-KORYGUJ-POPRAW – wzór dla dzieci
  • Dziecko – każdy trening ma wywołać uśmiech na jego twarzy – naśladuję Rodzica i Trenera
  • Rodzic – wychowuję i mobilizuję – wzór dla dziecka.

Dlatego też sztab szkoleniowy AMP GOOL przeznaczył jedną jednostkę metodyczną na zajęcia Aktywny Rodzic. Jednostka ta będzie wypadała zawsze na ostatnich zajęciach w miesiącu.
Zachęcamy wszystkich rodziców, aby dali dobry przykład swoim dzieciom i wspólnie z nimi uczestniczyli w zajęciach, jako Aktywni Rodzice !

NIE DAJ SIĘ NUDZIE – AKADEMIA MŁODEGO PIŁKARZA GOOL
– COŚ WIĘCEJ NIŻ PIŁKA…