Dzielnicowe Spotkania na Woli – Better Together trwające jesienią przez 4 kolejne soboty zostały zakończone. Najważniejszą ideą spotkań jest to by w formie zabawowej dzieci mogły doświadczać emocji towarzyszących meczom piłki nożnej. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że dzieci bardzo chętnie wybiegały na boisko rywalizując o jak najlepszy wynik w meczu. Mimo, że podczas Dzielnicowych Spotkań Piłkarskich wyniki nie były odnotowywane i  nie wyróżniano też drużyn za miejsca.

Była to kolejna edycja rozgrywana na warszawskiej Woli, jesień rozpoczęliśmy pierwszymi meczami rozegranymi  24.09

Kolejne spotkania odbyły się w październiku dokładnie 1 i 8 dnia. Zespoły zgłoszone zostały podzielone na trzy grupy wiekowe. Najmłodsi kategorie 2015/2016 miały zróżnicowany poziom, ale radość z gry dla każdej z drużyn była taka sama.

Grupa wiekowa 2014/2013 była w naszych spotkaniach grupą średnią, ale już tutaj można było pocieszyć oko bardziej zaawansowaną grą i wieloma składnymi akcjami.

Najstarsza grupa wiekowa to dziewczynki i chłopcy z roczników 2011/2012, którzy rozgrywali swoje mecze w dwóch pod grupach by mogli rywalizować na całym boisku. Tutaj też emocji nie zabrakło i można było sobie przypomnieć te zaszłe mecze podwórkowe, które miały swój ówczesny klimat tak bardzo pobudzający do wspólnego spotykania się na podwórkach i meczach.

15.10 spotkaliśmy się po raz czwarty i ostatni. Oprócz meczów zaplanowano ceremonię zakończenia z rozdaniem medali, pucharów i drobnych nagród dla dzieci. Bardzo nas cieszy, że brały udział w Dzielnicowych Spotkaniach Piłkarskich także dziewczynki. To pokazuje, że piłka nożna może być dla wszystkich.

Serdecznie dziękujemy dzielnicy Wola za wsparcie. Pani Dyrektor szkoły podstawowej 351 za współpracę. Dziękujemy wszystkim Trenerom, którzy poświęcili czas by dzieci mające mniej okazji do gry mogły spotkań się razem i porywalizować w zdrowym wesołym środowisku.

Do następnego… Spotkania piłkarskiego.

Projekt Dzielnicowe Spotkania Piłkarskie – „Better Together” realizujemy dzięki:

Organizator: Akademia Piłkarska AMP GOOL

Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa i Miejska Wola

Patronat:  Piłka dla wszystkich

Grali z nami:

  • Szkolna Akademia Piłkarska SP 380
  • UKS Orlik Mokotów
  • Olimpia Warszawa
  • UKS For Pro Warszawa
  • Tygrysy Orkana
  • Akademia Piłkarska AMP GOOL
  • KS Warszawiak
  • SEMP Ursynów