Podsumowanie Turnieju GOOL CUP 2023 w Kotuniu

19 listopada w odbyła się kolejna edycja turnieju halowego GOOL CUP tym razem w Kotuniu. W hali przy Zespole Oświatowym do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn i 120 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych 2014 i 2013.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2014, naszą Akademię reprezentował oddział z Kotunia. W tej kategorii rywalizowało 6 drużyn w systemie każdy z każdym.

Klasyfikacja końcowa:

 1. AMP GOOL Kotuń
 2. Pogoń I Siedlce
 3. Jastrząb Żeliszew
 4. Pogoń II Siedlce
 5. AF Armia Żelków II
 6. AF Armia Żelków I

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Wojciech Sawiak z Pogoni I Siedlce, a najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik reprezentujący naszą Akademię Alan Mrozik. Nagroda dla najlepszego bramkarza przypadła zawodnikowi z drużyny Jastrząb Żeliszew Kacprowi Zubek.

Pamiątkowe puchary i medale wręczyła w imieniu Wójta Gminy Kotuń Pani Anita Drabarek Przewodnicząca Rady Gminy Kotuń.

Kolejny rocznik 2013 przystąpił do rywalizacji w godzinach popołudniowych i jak przedpołudniem do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn grając w systemie każdy z każdym. W tej kategorii również mieliśmy swojego przedstawiciela z oddziału w Kotuniu.

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. AMP GOOL Kotuń
 2. Pogoń II Siedlce
 3. AP Sokołów Podlaski
 4. Pogoń I Siedlce
 5. Champions Mińsk Mazowiecki I
 6. Champions Mińsk Mazowiecki II

 

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Julian Steć zawodnik AP Sokołów Podlaski okazał się najlepszym zawodnikiem, a po raz kolejny najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik naszej Akademii Aleksander Walecki. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza turnieju przypadło zawodnikowi Pogoni I Siedlce Ignacemu Franczakowi.

 

W tej kategorii pamiątkowe puchary i medale rozdał Pan Grzegorz Góral Wójt Gminy Kotuń.

Turniej GOOL CUP 2023 w Kotuniu był współfinansowany przez Gminę Kotuń.

Projekt realizowany w ramach programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest fundacja Orły Sportu, finansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Patronat medialny objęły portale: SportSiedlce.pl i Siedlce, się dzieje.

Gratulujemy naszym obu drużynom i trenerom zwycięstwa w turniejach i dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom za udział w kolejnej edycji turnieju GOOL CUP, zapraszając równocześnie na kolejne edycje.