W dniu 13 czerwca 2023 roku odbyło się wydarzenie pod nazwą „Profilaktyczna Olimpiada Sportowa i Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Wołomina 2023”  w którym udział wzięło  200 dzieci z 10 przedszkoli z terenu Gminy Wołomin.

 

Dzieci oprócz rozgrywania meczów piłki nożnej brały udział w konkurencjach  sportowych,  rozstawionych  na całym obiekcie sportowym Zespołu Szkół nr. 3 w Wołominie. Świetna zabawa na świeżym powietrzu spowodowała, ze każdy znalazł tu coś dla siebie.

 

Najważniejsza stacja jaką każde przedszkola zaliczyło to profilaktyczna pogadanka na temat PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ od urządzeń elektronicznych (samtrphone czy komputer), które poprwoadziła Pani Monika Nestorowicz – specjalista.  Dzieci miały okazje posłuchać i dowiedzieć się jakim zagrożeniem są urządzenia elektroniczne i że należy z nich korzystać umiarkowanie i pod kontrolą dorosłych. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał informację na ten temat oraz DZIENNIKI AKTYWNOŚCIO FIZYCZNEJ RODZICA I DZIECKA – mamy nadzieję, że to zmotywuje rodziców do tego aby spędzali wspólnie czas na sportowo i wesoło! Aktywny Rodzic = Aktywne Dziecko.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, nagrody rzeczowe oraz Dziennik aktywności fizycznej Rodzica i Dziecka  a przedszkole Puchar i Dyplom za udział.

Szczególne słowa uznannia dla: 

Łukasz Marek – Zastępca Burmistrz Wołomina

Małgorzata Izdebska- Sekretarz Gminy Wołomin 

Maciej Sotomski – Naczelnik wydziału polityki społecznej

Dzięki tym osobą udało się zrealizować niezwykle ważne wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców Gminy Wołomin.

Dziękujemy Dyrekcjom placówek przedszkolnych, wychowawczynią za ich zaangażowanie a także wolontariuszom III Liceum Ogłonokształcącemu im. Jana Pawła II w Wołominie za ich pomoc przy organizacji wydarzenia.

Jesteście Wielcy! 

 

Zadanie finansowane z budżetu Gminy Wołomin

 

Partnerzy :

Kino Helios Wołomin

 

Crazy Carts – Akademia Driftingu Galeria Wołomin

Zespół Szkół numer 3 w Wołominie

Partner medialny 

Życie Powiatu na Mazowszu