Już we wtorek 13 czerwca 2023r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 3 w Wołominie, odbędzie się PROFILAKTYCZNA OLIMPIADA SPORTOWA I MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLAKÓW W PIŁKĘ NOŻNĄ O PUCHAR BURMISTRZA WOŁOMINA.

Będzie to V edycja imprezy sportowej dla przedszkolaków z Gminy Wołomin, podczas której poszczególni reprezentanci Przedszkoli wezmą udział w zmaganiach sportowych na wzór Olimpiady i Mistrzostwa Świata w piłkę nożną. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma pamiątkowy medal, a cała grupa przedszkolna dyplom oraz puchar.

Dodatkowym akcentem tegorocznej edycji, będzie przedstawienie problemu całkowitego braku lub zbyt małej aktywności ruchowej dzieci i rodziców oraz zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w rodzinnym gronie. Aktywny rodzic – aktywne dziecko, to 5 godzinny program tygodniowej aktywności ruchowej skierowany do przedszkolaków i ich rodziców, przez wdrożenie którego chcemy uwidocznić problem braku ruch i wspólnego spędzania czasu dzieci i rodziców, a także zmienić nawyki polskich rodzin. Jednym zdaniem przez profilaktykę do zdrowia i szczęścia całej rodziny. Aktywny rodzic, to aktywne dziecko. Rodzicu daj przykład!

Zadanie finansowane z budżetu Gminy Wołomin

Organizator wydarzenia:

Patronat medialny:

Partner:

Będzie się działo. Do zobaczenia, jutro!