Miło nam poinformować, że Klubu Sportowy Akademia Młodego Piłkarza GOOL podjął współpracę z firmą MIGAM „RKPK” Sp. z o.o. S. k. a. i wdrożył usługę tłumacza Migam do obsługi osób niesłyszących. Tym samym dołączyliśmy do wielu firm i instytucji wspierających i ułatwiających kontakt osobom niesłyszącym!

Pierwszym językiem głuchych klientów jest Polski Język Migowy, który ma odrębną od polskiego gramatykę i składnię. W związku z tym Głusi mają trudności ze zrozumieniem tekstu pisanego w języku polskim, a osoba nieznająca języka migowego ma problem ze zrozumieniem szyku zdań napisanych przez osobę głuchą. Do skutecznej komunikacji nie wystarczy jedynie kartka i długopis.

Aby zlikwidować tę barierę komunikacyjną, firma MIGAM „RKPK” Sp. z o.o. S. k. a. uruchomiła Tłumacza Migam – usługę natychmiastowego połączenia wideo z tłumaczem języka migowego z poziomu przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej oraz dowolnego urządzenia wyposażonego w kamerę i z podłączeniem do Internetu.

Tłumacz Migam dostępny jest na stronie głównej oraz w zakładce kontakt. Aby z niego skorzystać należy kliknąć w baner opatrzony logo Tłumacza Migam, a następnie klikamy w ikonę Połącz z tłumaczem. Więcej o zasadzie działania Tłumacza Migam dowiedzą się Państwo z krótkiego filmiku instruktażowego: https://youtu.be/IoR1ibMyUJk