Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprezentować Wam bohatera  VI edycji Charytatywnego turnieju Piłki Nożnej „Dzieci – Dzieciom” którym jest 6 letni Mateusz mieszkaniec miasta Marki. W dniu 17 listopada br. zostało zawarte stosowne porozumienie pomiędzy klubem sportowym Akademia młodego Piłkarza AMP GOOL reprezentowany przez prezesa zarządu Jakuba Szcześniaka a rodzicami Mateusza Panią Katarzyną i Panem Jarosławem Kurlandą.

Jest to VI edycja tego prestiżowego turnieju, którego celem jest niesienie pomocy wszystkim potrzebującym oraz uzbieranie potrzebnej kwoty na leczenie.

Kilka słów o naszym bohaterze:

Mateuszek już od porodu miał bardzo ciężko sytuacje, 12 godzin po porodzie okazało się szarzeje a lekarze nie wiedzieli dlaczego.  Dopiero na drugi dzień Mateusz leżał w inkubatorze podpięty pod elektrody, pulsometr, częściowo wspomagany tlenem. Został przewieziony w stanie ciężkim na oddział intensywnej terapii. Został zaintubowany i wszystko wskazywało na to, że niestety będzie musiał mieć założone dojście do dróg oddechowych – rurkę tracheostomijną. Cały czas była nadzieja że wspomaganie oddechu nie będzie potrzebne, lecz po dwóch miesiącach Mateusz został wypisany do domu na domowym respiratorze.

Nasz Wielki Prestiżowy turniej odbywać się będzie 11-12 grudnia 2021r, wydarzenie będzie miało charakter bezpłatny i w turnieju weźmie udział blisko 500  zawodników (dzieci) z całego Mazowsza. Cały turniej będzie trwał 2 dni wszystko po to by poprzez grę w piłkę nożną i wielką rywalizacje sportową nieść naszemu Mateuszkowi potrzebną pomoc. Podczas trwania piłkarskich zmagań będziemy zbierać fundusze na rehabilitacje naszego bohatera , który zamieszkuje miejscowość Marki w Powiecie Wołomińskim.

Cena za zdrowie Mateuszka jest ogromna i wynosi ponad 97.000 zł. Na portalu „POMAGAM.PL” https://pomagam.pl/mateuszkurlanda  trwa zbiórka, na której zebrano ponad 40.000zł

Na Charytatywny turniej ” Dzieci – Dzieciom, razem dla Mateuszka” składa się dwudniowy rozpis zmagań piłkarskich

11 grudnia – rocznik 2011 i starsi

12 grudnia – rocznik 2014 i młodsi

12 grudnia – rocznik 2013/2012

MIEJSCE: Hala I Liceum Ogólnokształcącego w Wołominie

Oprócz piłkarskich pojedynków zostały przewidziane również licytacje oraz zbiorki finansowe, a cały zysk przeznaczymy na ratowanie zdrowia małego Mateuszka.

Zapraszamy wszystkich rodziców do wspierania akcji i zapisywania swoich pociech na turniej u trenerów. Zapisy odbywają się  od 17 do 30 listopada.