Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że bohaterem VIII edycji Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Dzieci – Dzieciom”, został 18-letni Przemysław Woźniak, mieszkaniec Wołomina i uczeń miejscowej szkoły średniej – 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego.

W dniu 13 listopada br., zostało zawarte stosowne porozumienie pomiędzy Klubem Sportowym Akademia Młodego Piłkarza GOOL, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Pana Jakuba Szcześniaka, a Przemkiem i jego rodzicami, Państwem Danutą i Konradem Woźniak.

 

Kilka słów o naszym bohaterze.

Try lata temu u Przemka zdiagnozowano śmiertelną chorobę, guza wątroby – guz wątrobowokomórkowy z przerzutami do płuc 4-go stadium. Od tego czasu rozpoczął walkę o życie, a oddział onkologii stał się jego drugim domem. Przeszedł ciężką i wielogodzinną operację. Przyjął bardzo dużo wlewów chemii. Jego organizm jest bardzo osłabiony. Wymaga m.in. specjalistycznych leków na wątrobę, które nie są refundowane, a koszt ich zakupu wynosi średnio 15.000 zł i wystarcza zaledwie na 2 do 3 miesięcy.

Przemek potrzebuje pomocy na dalsze leczenie, na leki, na suplementy, na dojazdy do szpitala i na swoje codzienne potrzeby. Rodzice samodzielnie, nie są w stanie udźwignąć takich kosztów. Dlatego wraz z dyrekcją 1 LO w Wołominie, chcemy im i Przemkowi pomóc.

Gdy dowiedzieliśmy się o Przemku i jego problemie, postanowiliśmy mu pomóc poprzez organizację Turnieju. Nasz wielki i prestiżowy Turniej odbywać się będzie 9 i 10 grudnia 2023r. na hali 1 Liceum Ogólnokształcącego w Wołominie (ul. Sasina 33). Wydarzenie będzie miało charakter bezpłatny i ogólnodostępny, a w samych rozgrywkach piłkarskich udział weźmie blisko 500 zawodników (dzieci) z całego Mazowsza. Cały turniej będzie trwał 2 dni, wszystko po to, aby poprzez grę w piłkę nożną i wielką rywalizacje sportową, nieść Przemkowi potrzebną pomoc. Celem tegorocznej edycji Turnieju, jest zbiórka pieniędzy, z których finansowane będą zakupy leków dla Przemka.

Na portalu Pomagam.pl utworzona została zbiórka na rzecz Przemysława (https://pomagam.pl/krypfy), której celem jest zebranie 50.000 zł. Już teraz zapraszamy do odwiedzenia strony poprzez użycie załączonego linku lub skorzystanie z poniższego kodu QR i wpłacenie dowolnej kwoty, która wesprze zbiórkę, za co w imieniu Przemka i jego rodziców bardzo dziękujemy.

Zapraszamy również do odwiedzenie i śledzenia oficjalnego fanpage’a wydarzenia na Facebook:

https://facebook.com/events/s/charytatywny-turniej-pi%C5%82ki-noz/657766226255695/

 

Na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Dzieci – Dzieciom razem dla Przemka” składa się dwudniowy cykl zmagań piłkarskich:

  • 9 grudnia (sobota) – zagrają dzieci urodzone w rocznikach od 2014 do 2010
  • 10 grudnia (niedziela) – zagrają dzieci urodzone w rocznikach od 2017 do 2015

Miejsce rozgrywania Turnieju: Hala sportowa przy 1 Liceum Ogólnokształcącym w Wołominie ul. Sasina 33.

 

Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Oprócz piłkarskich pojedynków, jak co roku zostały przewidziane również dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym licytacje oraz zbiórki finansowe. Cały zysk z Turnieju przeznaczymy na ratowanie zdrowia Przemka. Niebawem więcej szczegółów odnośnie samego Turnieju.

Zapraszamy wszystkich Państwa do wspierania akcji i zapisywania swoich dzieci na Turniej u trenerów w okresie od 16 listopada do 1 grudnia 2023 roku włącznie.