Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprezentować Wam bohatera VII edycji Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Dzieci – Dzieciom”, którym jest 4 letni Rysio, mieszkaniec Wołomina. W dniu 31 października br., zostało zawarte stosowne porozumienie pomiędzy Klubem Sportowym Akademia Młodego Piłkarza GOOL reprezentowanym przez Office Managera Pawła Mroza w zastępstwie Zarządu Klubu, a rodzicami Rysia, Państwem Eweliną i Radosławem Tomczakiem.

Jest to VII edycja tego prestiżowego Turnieju, którego celem jest niesienie pomocy wszystkim potrzebującym oraz uzbieranie potrzebnej kwoty na rehabilitację bohatera bieżącej edycji.

 

Kilka słów o naszym bohaterze.

Gdy Ryś skończył 3 miesiące, pojawiła się u niego padaczka i tak rozpoczęła się walka z chorobą. Gdy skończył 2 lata, pojawiła się diagnoza – wada genetyczna Camk2b. Jest to bardzo rzadka mutacja. Według najnowszej informacji, Ryś jest w tej chwili jednym z trojga dzieci w Polsce z tą mutacją, ale jedynym dotkniętym tak poważnie zdrowotnie. Na całym świecie żyje ponad 100 osób z powyższą wadą, co pokazuje, że występuje ona bardzo rzadko.

Gdy dowiedzieliśmy się o Rysiu i jego problemie, postanowiliśmy mu pomóc poprzez organizację Turnieju. Nasz wielki i prestiżowy Turniej odbywać się będzie 3 i 4 grudnia 2022r. Wydarzenie będzie miało charakter bezpłatny i ogólnodostępny, a w samych rozgrywkach piłkarskich udział weźmie blisko 500 zawodników (dzieci) z całego Mazowsza. Cały turniej będzie trwał 2 dni, wszystko po to, aby poprzez grę w piłkę nożną i wielką rywalizacje sportową, nieść Rysiowi potrzebną pomoc. Podczas trwania piłkarskich zmagań będziemy zbierać fundusze na rehabilitacje naszego bohatera.

Cena za zdrowie Ryszarda jest ogromna i wynosi 100.000 zł. Na portalu „ZRZUTKA.PL” https://zrzutka.pl/s3xsse trwa zbiórka, na której zebrano dotychczas ponad 7.000 zł

Dodatkowo Ryś jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, do której docelowo mają trafić zebrane środki, a przez cały czas jest możliwość przekazania 1% podatku lub darowizny. Więcej szczegółów pod linkiem: https://www.fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=230/T

 

Na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Dzieci – Dzieciom razem dla Rysia” składa się dwudniowy cykl zmagań piłkarskich:

  • 3 grudnia (sobota) – rocznik 2012 i starsi
  • 4 grudnia (niedziela) – roczniki 2015 i młodsi oraz roczniki 2014 i 2013

Miejsce rozgrywania Turnieju: Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 6 w Ząbkach ul. Dzika 36

 

Dodatkowo podczas trwania Turnieju, chcemy zorganizować punkt krwiodawstwa w celu umożliwienia oddania krwi na rzecz jednego z naszym młodych piłkarzy u którego zdiagnozowano białaczkę. Osoby chcące włączyć się w akcję oddania krwi, proszone są o kontakt z trenerem Mateuszem pod telefonem 791-666-700.

 

Oprócz piłkarskich pojedynków, jak co roku zostały przewidziane również dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym licytacje oraz zbiorki finansowe. Cały zysk z Turnieju przeznaczymy na ratowanie zdrowia małego Rysia. Niebawem więcej szczegółów odnośnie samego Turnieju.

Zapraszamy wszystkich Państwa do wspierania obu akcji i zapisywania swoich pociech na Turniej u trenerów. Zapisy trwają od 31 października do 18 listopada br.